סינדרום רנו

זוהי תופעה מטרידה, המביאה אי נוחות רבה לחיים. תופעה מפחידה במקצת, הנובעת מסטרס ומובילה ליותר סטרס כל פעם שמופיעה

התופעה כוללת שינוי בצבע אצבעות הידיים\ רגליים\ אוזניים\ אף לצבע לבן, לכחול ולאדום.
בדרך כלל זה קורה מחשיפה לקור או במצבי סטרס. חוץ משינוי הצבע התופעה מלווה בכאבים עזים, נימול ועקצוצים. במצבים קיצוניים הדבר עלול להוביל למכת קור חזקה המחלימה לאט מאד.

למי זה קורה ולמה?
התופעה שכיחה יותר בקרב נשים.
הסינדרום נובע מכיווץ חזק של עורקים במקום הפגוע, כתגובה לקור או סטרס.
סינדרום רנו יכול להיות סינדרום עצמאי, ראשוני, או שיכול להיות תופעת לוואי למחלות אוטואימוניות כגון לופוס, סקלרודרמה או דלקת מפרקים כרונית.
סינדרום רנו עלול להופיע בגלל שינויים מבניים בכלי הדם, לדוגמא אנשים שעובדים עם כלי עבודה רוטטים כמו מקדחה, או במקרים שכלי הדם איסכמיים ואין אספקת דם מספקת כמו בצמבי קור קיצוני, היפותיירואידיזם, מחלה טרשתית ועוד. הסנדרום עלול להופיע גם כתופעת לוואי של תרופות מסוימות כגון כימותרפיה מסוגים שונים, ממאירויות שונות וחוסמי בטא.

הטיפול הקונבנציונלי
מומלץ לשמור את הידיים או כל חלק אחר בגוף הסובל מסינדרום זה, בחום, להמנע מסטרס, להמנע מאותה תרופה שגרמה לסינדרום, אם זה אפשרי.
טיפול תרופתי – תרופות המרחיבות כלי דם, או מדללי דם במצבים קיצוניים.
ניתוח – במקרים חריגים בלבד, ניתוק המערכת הסימפטית על מנת להרחיב את כלי הדם. יעילותו של הניתוח מוטלת בספק רב, כמו כן יש תופעות לוואי מרובות לניתוח.

הטיפול ברפואה סינית
לפי הרפואה הסינית, סינדרום רנו מערב בעיקר את איברי הכבד, הלב והכליות. ומתבטא כבעיה בזרימת הדם בגוף, עודף קור בגוף ועוד. אחרי תשאול מפורט ואבחון הבעיה הספציפית, ניתן לטפל בסינדרום עד הפסקת הופעת הסימפטומים ועד שהסיבה להופעתם נעלמת.
כמו כן, סינדרום רנו מלווה לרוב בסימנים נוספים, כמו רגישות יתר לקור בכל הגוף, שתן רב תכוף ודחוף, בעיה בתפקוד המיני, הפרעות שינה, סטרס, שינויים במצב הרוח, דיכאון ועוד…

הטיפול ברפואה הסינית כולל דיקור סינידיקור אוזן וצמחי מרפא סיניים – לטיפול בכלי הדם, המרצת זרימת הדם, טיפול באיבר הפגוע – הכבד, הלב או הכליות.
כמו כן, בעת הצורך יש שימוש נרחב במוקסה – לחימום והנעה, ובטווינא – להשלמת הטיפול והנעת הדם.

תוצאות
ללא תרופות כימיות, ללא ניתוח, ללא תופעות לוואי!
בעזרת טיפול נעים ומרגיע, אחרי סדרת טיפולים (אורכה משתנה בין אדם לאדם)
מתגברים על סינדרום רנו, נפטרים מתופעות מטרידות אחרות המלוות בדרך כלל את הסינדרום (בעיית קור, בעיית שתן, בעיה בתפקוד מיני, בעיית שינה, סטרס, דיכאון ועוד)
ומתחילים חיים בריאים וטובים יותר!

טיפים בחיי היומיום
חשוב לשמור על חום הגוף, להתלבש חם, ללבוש כפפות, גרביים חמות.
לפעמים יש צורך בשינוי תזונתי אינדיבידואלי, הנחיות מפורטות ניתנות בטיפול.
חשוב מאד לעסוק בפעילות גופנית – שחייה, הליכה, יוגה, טאי צ'י ועוד. בעיקר פעילות גופנית ששמה דגש על נשימה!

במיוחד בימי חורף קרים, כדאי להמנע מסבל מיותר ולטפל בתופעה. ברוכים הבאים